Noutati

ELECTRICA: Întreruperi programate în furnizarea energiei electrice în localităţi din ALBA. Zonele vizate în perioada 23 – 27 februarie

Electrica anunţă întreruperi programate, în perioada 23 – 27 februarie, în alimentarea cu energie a mai multor localităţi din Alba, din cauza lucrărilor de întreţinere a reţelei. Sunt vizate zonele Alba Iulia, Aiud, Cugir, Sebeș, Zlatna, Vințu de Jos şi mai multe localităţi din mediul rural.

În funcţie de condiţiile meteo, lucrările ar putea fi reprogramate.

Luni, 23 februarie

Orele 1o:00 – 15:00 Zlatna, Str. Grui, Muncii, Suseni

Orele 09:00 – 16:00 Alba Iulia, Str. Marcus Aurelius, Samuel Micu, Septimius Severus, Vasile Alecsandri

Orele 09:00 – 16:00 Galda de Jos – Benic, Sat Benic parțial

Marți, 24 februarie

Orele 09:00 – 16:00 Alba Iulia, Str. Marcus Aurelius, Samuel Micu, Septimius Severus, Vasile Alecsandri

Orele 09:00 – 16:00 Galda de Jos – Benic, Sat Benic parțial

Orele 09:00 – 15:00 Galați, Str. Principală

Orele 09:00 – 15:00 Pătrânjeni, Str. Principală

Orele 08:00 – 16:00 Câmpeni – Dealu Bistrii, Valea Bistrii, Str. Principală

Orele 08:00 – 15:00 Daia Română, Str. Principală

Miercuri, 25 februarie

Orele 15:30 – 17:00 Cugir – Vinerea, Str. Codrului

Orele 14:00 – 15:30 Cugir – Vinerea, Str. Codrului

Orele 14:00 – 16:00 Ceru-Băcăinți – Dumbravița, Sat Principala

Orele 12:00 – 14:00 Ceru-Băcăinți – Bulbuc, Satul Bulbuc

Orele 12:30 – 14:00 Șibot – Balomiru de Câmp, Str. Principala

Orele 11:30 – 12:30 Săliștea, Str. Principală

Orele 11:00 – 14:00 Aiud, Str. Iuliu Maniu, Protopop Iosif Pop, Strimta, Mărășești, Meseriașilor, Ion Creangă, Nicolae Bălcescu, Viilor, Mizicanților, Zorilor, Popa Sapta, Av. Iancu, Țiglăriei, Ștefan cel Mare, Valea Lupului, Crișan

Orele 09:30 – 11:00 Blandiana, Str. Principală

Orele 08:00 – 09:30 Blandiana, Str. Principală

Orele 09:00 – 17:00 Albac, După Plese, Str. Principală

Orele 09:00 – 17:00 Scărișoara – Birlești, Lăzești, Lespezea, Matei, Negrești, Runc, Str. Principală

Orele 09:00 – 17:00 Vadu Moților, Lăzești, Popeștii de Sus, Str. Principală

Orele 09:00 – 16:00 Alba Iulia, Str. Marcus Aurelius, Samuel Micu, Septimius Severus, Vasile Alecsandri

Orele 09:00 – 16:00 Galda de Jos – Benic, Sat Benic parțial

Orele 09:00 – 11:00 Aiud, Str. Brazilor, Cireșilor, Crinului, Salcâmilor, Florilor, Făget, Transilvaniei, Izvorului, Gheorghe Doja, Liliacului, Mesteacănului

Orele 08:00 – 15:00 Șugag – Tău, Str. Principală

Joi, 26 februarie

Orele 10:00 – 13:00 Ocna Mureș, sir SC Dragoner Star SRL

Orele 09:00 – 16:00 Alba Iulia, Str. Marcus Aurelius, Samuel Micu, Septimius Severus, Vasile Alecsandri

Orele 08:00 – 16:00 Roșia Montană – Cărpiniș, Coasta Hentii, Gura Roșiei, Ignătești, Roșia Montană Str. Piatra Posta, Sindicat, Vârtop, Str. Principală

Orele 08:00 – 15:00 Sebeș – Lancrăm, Str. Calea Vacii

Vineri, 27 februarie

Orele 09:00 – 17:00 Vințu de Jos, – Mereteu, Str Principala

Orele 09:00 – 16:00 Alba Iulia, Str. Marcus Aurelius, Samuel Micu, Septimius Severus, Vasile Alecsandri

Orele 09:00 – 16:00 Doștat – Boz, Doștat, Str. Principală

Orele 09:00 – 16:00 Șpring – Cunta, Drașov, Șpring, Str. Principală

Orele 08:00 – 16:00 Albac – Budăiești, Costești, Dealu Lamasoi, Deve, Str. Principală

Orele 08:00 – 16:00 Câmpeni – Certege, Str. Principală

Orele 08:00 – 16:00 Horea – Baba, Darlești, Matișești, Pătrușești, Petreasa, Teiu, Zânzești, Str. Principală